Hlavně se z toho nepodělatO životě, který se nesmí brát moc vážně

Pozor na ně, vykecaj i to, co neví.

Publikováno 30.04.2017 v 06:24 v kategorii Rodina, zdraví, apod., přečteno: 112x

Čekám ve frontě na kasu, přede mnou stojí mladá maminka s 
dvěma malýma holčičkama. 
"Mamiko?" ozvala se ta mladší, asi tříletá beruška. "Copak, zlato." "Mamiko, kulva se nežíká viď?" Maminka zalapala po dechu: "Kdes tohle slyšela, samozřejmě neříká, to je moc ošklivý slovo, takhle nesmíš mluvit."
"A mamiko?" ozvalo se znova. Pán před nima se začal maličko otřásat v základech. Mamika se snažila dělat, že neslyší, ale bylo jí to houby platný. "Mamiko a čulák se taky nežíká, viď?" Než nebohá paní stačila zareagovat, ozvala se starší, přibližně pětiletá dceruška: "Neříká, říká se pinďour. A říkala teta, jestli budeme mluvit sprostě, vypadaj nám za to všechny vlasy a budeme plešatý jako strejda Karel. On musel bejt asi strašnej sprosťák, viď mami?" Maminka nemluvila, zoufale se rozhlížela po nouzovém východu, ale uvězněná v dlouhý řadě košíků neměla absolutně žádnou šanci. Pán před nima se, zlomenej v pase, už nepokrytě chlámal, já si utírala uplakaný oči a byla šťastná, že tyhle situace už mám dávno za sebou.
A přišlo to znovu: "Mamiko?" "Alžbětko, proboha, mlč. Řekneme si všechno v autě."
"Ale mamiko, ještě mušíme do lékálny, koupit tatínkovi tu maštičku na ču...pinďoula, má ho pšeci nemocnýho." Maminka strčila hlavu do kabelky, zřejmě hledala něco jako roubík a protože měla kabelku velkou, vešla se jí tam ta hlava celá i s částí ramen.
"Alžbětko," promluvila zadumaně ta starší: "já myslim, že na mastičku je pozdě. Mamka včera večer říkala tetě, že už je úplně mrtvej."
A umřela jsem i já, pán před nima a maminka si do tý kabelky vlezla skoro úplně celá.
Myslim, že do tý lékárny už opravdu nepojedou.

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Tiskar94 30.04.2017 v 06:32 Já si myslím, že kdyby maminka naopak mluvila, mohla se z toho ještě vykroutit.


 • takovanormalnimatka.infoblog.cz 30.04.2017 v 06:45 Vypadalo to, že jí panika úplně ochromila, chuděru.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?